Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника є одним із 4-х університетів України, який відібраний Благодійним Фондом «Повір у себе» за вагомі успіхи студентів із сільської місцевості. Вже другий рік поспіль найкращі студенти отримують стипендії Фонду.
За результатами цьогорічного конкурсного відбору 15 найкращих студентів отримуватимуть впродовж 2019-2020 навчального року щомісячну стипендію від Фонду «Повір у себе». Серед них є і я.
Чому Я?
Мені здається, це таки почалось давно. Ще з дитинства і, мабуть з моєї сім’ї, батьків, котрі привчили мене, що людям, особливо тим, які не мають можливості допомогти самі собі, необхідно допомагати.
Тепер, ставши студеткою, завдяки навчанню в університеті, в мене є можливість сформулювати свою позицію більш точно: в нашому суспільстві існують такі верстви населення, які потребують і будуть потребувати допомоги; суспільство повинно бути милосердним. Тому до людей з особливими потребами ми повинні ставитися із розумінням, надавати їм всіляку підтримку та системно, продумано допомагати їм не тільки адаптуватися до сучансого інформаційного суспільства, а й інтегруватися з ним.
Тепер, отримавши відповідні знання, я намагаюсь реалізувати свої, можливо ще дитячі, але сформовані вже в більш дорослому в житті, наміри, правильно сформувавши проблемні питання та шукаючи відповіді на них в результаті проведення наукового дослідження на тему: «Соціально-педагогічні умови інтеграції дітей з особливими потребами в сучасне інформаційне суспільство».
Вважаю, саме в школі потрібно допомогти дітям з особливими освітніми потребами зняти бар’єри у спілкуванні з однолітками та навчанні і допомогти кожному не відчувати себе іншим – це одне з головних завдань не тільки для педагогів, а й для батьків таких дітей та однолітків, які вчаться разом з ними.
Важливо розширити поінформованість громадськості про потенційні можливості дитини з особливими потребами. Також обов’язковим є отримання батьками широкого спектру послуг для надання їм можливості стати компетентними захисниками прав своїх дітей, для подальшого використання цих навичок у відстоюванні права дитини на рівний доступ до якісної освіти, забезпечення економічної та соціальної незалежності дітей у майбутньому.
Протягом навчання я брала участь у міжкафедральних наукових семінарах кафедри математики та інформатики і методики навчання та кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи; взяла участь у роботі III Всеукраїнської з міжнародною участю науково-практичної конференції “Теоретичні, методичні та практичні проблеми соціальної роботи”, результати моїх досліджень стали частиною наукового проекту «Соціально-педагогічні умови інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в сучасне інформаційне суспільство» (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри математики та інформатики і методики навчання Дудка Ольга Михайлівна). Даний проект був презентований на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт в рамках ІІ туру Підсумкової науково-практичної конференції студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у галузі «Актуальні проблеми інклюзивної освіти» (який відбувся у м.Києві у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна» 4.04.2019 р.). В результаті захисту я отримала диплом ІІІ ступеня. Результати наукового дослідження «Соціально-педагогічні умови інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в сучасне інформаційне суспільство» використовуються в навчальному процесі Задубрівської загальноосвітньої школи I-III ступенів ім Б. Ступарика Снятинської районної ради Івано-Франківської області.
Завдяки таким програмам як Благодійний Фонд «Повір у себе», обдаровані студенти отримують стимул до нових наукових звершень, за що і висловлюю велику вдячність.
Олеся Джоголик
студентка III курсу спеціальності Середня освіта (Інформатика)